phone
Linie de asistență și asistență
+48 87 737 1900
Luni - Vineri 8:00 - 18:00, Sâmbătă 9:00 - 14:00
Salvează în lista de cumpărături
Creați o nouă listă de cumpărături
Sigur doriți să eliminați produse din coș?
Cumpărături în siguranță
Idosell security badge

Anvelope Kumho

Kumho este un producător renumit de anvelope, apreciat pentru inovațiile sale în domeniul tehnologiei auto. Oferim o gamă largă de anvelope pentru diverse tipuri de vehicule, atât pentru sezonul cald, cât și pentru iarnă. Vă invităm să descoperiți oferta noastră diversificată.

SezonAnvelope Kumho WinterCraft WP52+ 155/65 R14 75T

Anvelope Kumho WinterCraft WP52+ 155/65 R14 75T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    155/65 R14
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    75 - 385 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D B 71 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
203,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho WinterCraft WP52+ 195/65 R15 91T

Anvelope Kumho WinterCraft WP52+ 195/65 R15 91T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    195/65 R15
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    91 - 615 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C A 72 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
209,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho Ecowing ES31 155/70 R13 75T

Anvelope Kumho Ecowing ES31 155/70 R13 75T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    155/70 R13
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    75 - 385 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 70 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
210,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho Ecowing ES31 175/65 R14 82T

Anvelope Kumho Ecowing ES31 175/65 R14 82T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    175/65 R14
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    82 - 475 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2026
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 70 dB
211,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho Ecowing ES31 155/65 R14 75T

Anvelope Kumho Ecowing ES31 155/65 R14 75T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    155/65 R14
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    75 - 385 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 70 dB
212,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho SOLUS 4S HA32 155/70 R13 75T

Anvelope Kumho SOLUS 4S HA32 155/70 R13 75T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    155/70 R13
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    75 - 385 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Wielosezonowe
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D C 71 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
213,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho Ecowing ES31 155/65 R13 73T

Anvelope Kumho Ecowing ES31 155/65 R13 73T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    155/65 R13
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    73 - 365 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2026
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C D 70 dB
215,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho SOLUS 4S HA32 155/80 R13 79T

Anvelope Kumho SOLUS 4S HA32 155/80 R13 79T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    155/80 R13
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    79 - 437 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Wielosezonowe
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
215,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho SOLUS 4S HA32 155/65 R14 75T

Anvelope Kumho SOLUS 4S HA32 155/65 R14 75T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    155/65 R14
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    75 - 385 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Wielosezonowe
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2026
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D B 71 dB
216,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho Ecowing ES31 XL 175/65 R14 86T

Anvelope Kumho Ecowing ES31 XL 175/65 R14 86T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    175/65 R14
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    86 - 530 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C B 70 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
  • ?
    Oznaczenia opon:
    XL
217,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho WinterCraft WP52+ 175/65 R14 82T

Anvelope Kumho WinterCraft WP52+ 175/65 R14 82T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    175/65 R14
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    82 - 475 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D B 71 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
218,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho SOLUS 4S HA31 175/70 R13 82T

Anvelope Kumho SOLUS 4S HA31 175/70 R13 82T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    175/70 R13
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    82 - 475 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Wielosezonowe
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D C 71 dB
219,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho Ecowing ES31 185/65 R15 88T

Anvelope Kumho Ecowing ES31 185/65 R15 88T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    185/65 R15
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    88 - 560 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C B 70 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
220,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho WinterCraft WP52+ 175/65 R14 82T

Anvelope Kumho WinterCraft WP52+ 175/65 R14 82T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    175/65 R14
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    82 - 475 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D B 71 dB
220,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho Ecowing ES31 165/70 R13 79T

Anvelope Kumho Ecowing ES31 165/70 R13 79T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    165/70 R13
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    79 - 437 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 70 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
221,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho WinterCraft WP52+ 155/70 R13 75T

Anvelope Kumho WinterCraft WP52+ 155/70 R13 75T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    155/70 R13
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    75 - 385 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D B 71 dB
221,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho WINTERCRAFT WP52 155/80 R13 79T

Anvelope Kumho WINTERCRAFT WP52 155/80 R13 79T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    155/80 R13
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    79 - 437 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D B 71 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
221,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho Ecowing ES31 165/70 R14 81T

Anvelope Kumho Ecowing ES31 165/70 R14 81T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    165/70 R14
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    81 - 462 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 70 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
222,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho WinterCraft WP51 165/70 R13 79T

Anvelope Kumho WinterCraft WP51 165/70 R13 79T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    165/70 R13
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    79 - 437 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D C 70 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
223,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Kumho WinterCraft WP52+ 155/70 R13 75T

Anvelope Kumho WinterCraft WP52+ 155/70 R13 75T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    155/70 R13
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    75 - 385 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D B 71 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
223,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.

Kumho: Istoria și tradiția

Kumho a fost fondată în 1960 în Coreea de Sud, având ca scop furnizarea de anvelope de înaltă calitate pentru toate tipurile de vehicule. De-a lungul anilor, compania a evoluat constant, extinzându-și producția și inovațiile tehnice, devenind un jucător important pe piața globală.

Tehnologii și inovații Kumho

Kumho investește constant în cercetare și dezvoltare pentru a produce anvelope care să răspundă celor mai exigente standarde. Utilizăm amestecuri de cauciuc avansate și modele de uzură inovatoare pentru a oferi siguranță și performanță superioare pe drum.

Diviziunea ofertei și modelele populare Kumho

Oferim o gamă variată de anvelope pentru sezonul de vară și iarnă, acoperind toate tipurile de vehicule, de la mașini de familie la SUV-uri. Modelele populare includ Kumho Ecsta PS91, Kumho Solus TA11 și Kumho WinterCraft WS71.

Responsabilitate ecologică și durabilitate

Kumho se angajează să protejeze mediul prin reducerea rezistenței la înaintare a anvelopelor și prin creșterea durabilității acestora, contribuind astfel la un transport mai ecologic și mai sustenabil.

De ce să alegeți anvelopele Kumho?

Alegeți Kumho pentru o combinație perfectă de siguranță, performanță și raport calitate-preț. Anvelopele noastre sunt concepute pentru a satisface cele mai exigente cerințe ale conducătorilor auto, asigurând o experiență de conducere plăcută și sigură.

pixel