phone
Linie de asistență și asistență
+48 87 737 1900
Luni - Vineri 8:00 - 18:00, Sâmbătă 9:00 - 14:00
Salvează în lista de cumpărături
Creați o nouă listă de cumpărături
Sigur doriți să eliminați produse din coș?
Cumpărături în siguranță
Idosell security badge

Anvelope Sava

SezonAnvelope Sava Perfecta 165/70 R14 89R

Anvelope Sava Perfecta 165/70 R14 89R

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    165/70 R14
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    R - 170 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    89 - 580 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    E A 71 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
485,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava TRENTA 2 205/65 R16 107T

Anvelope Sava TRENTA 2 205/65 R16 107T

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    205/65 R16
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    T - 190 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    107 - 975 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 72 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
486,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava INTENSA HP 2 215/60 R17 96H

Anvelope Sava INTENSA HP 2 215/60 R17 96H

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    215/60 R17
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    H - 210 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    96 - 710 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • ?
    Oznaczenia opon:
    HP
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    B A 71 dB
489,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava ESKIMO HP 2 XL FP 205/50 R17 93V

Anvelope Sava ESKIMO HP 2 XL FP 205/50 R17 93V

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    205/50 R17
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    V - 240 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    93 - 650 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2026
  • ?
    Oznaczenia opon:
    FP, XL, HP
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D C 72 dB
492,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava ESKIMO HP 2 XL 215/55 R16 97H

Anvelope Sava ESKIMO HP 2 XL 215/55 R16 97H

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    215/55 R16
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    H - 210 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    97 - 730 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • ?
    Oznaczenia opon:
    XL, HP
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 70 dB
492,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava Intensa UHP 2 245/40 R18 97Y

Anvelope Sava Intensa UHP 2 245/40 R18 97Y

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    245/40 R18
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    Y - 300 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    97 - 730 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
  • ?
    Oznaczenia opon:
    UHP, FP, XL
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C A 72 dB
493,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava TRENTA 2 225/70 R15 112R

Anvelope Sava TRENTA 2 225/70 R15 112R

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    225/70 R15
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    R - 170 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    112 - 1120 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C B 71 dB
493,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava TRENTA 2 205/70 R15 106S

Anvelope Sava TRENTA 2 205/70 R15 106S

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    205/70 R15
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    S - 180 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    106 - 950 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 71 dB
494,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava INTENSA UHP 2 XL FP 225/35 R19 88Y

Anvelope Sava INTENSA UHP 2 XL FP 225/35 R19 88Y

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    225/35 R19
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    Y - 300 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    88 - 560 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • ?
    Oznaczenia opon:
    UHP, FP, XL
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C A 67 dB
497,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava INTENSA UHP 2 XL FP 225/40 R18 92Y

Anvelope Sava INTENSA UHP 2 XL FP 225/40 R18 92Y

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    225/40 R18
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    Y - 300 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    92 - 630 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • ?
    Oznaczenia opon:
    UHP, FP, XL
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C A 72 dB
499,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava ALL WEATHER XL 205/55 R17 95V

Anvelope Sava ALL WEATHER XL 205/55 R17 95V

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    205/55 R17
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    V - 240 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    95 - 690 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Wielosezonowe
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
  • ?
    Oznaczenia opon:
    XL
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    B B 71 dB
500,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava INTENSA HP 2 XL FP 225/50 R17 98V

Anvelope Sava INTENSA HP 2 XL FP 225/50 R17 98V

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    225/50 R17
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    V - 240 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    98 - 750 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • ?
    Oznaczenia opon:
    FP, XL, HP
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C A 67 dB
506,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava TRENTA 2 205/75 R16 110R

Anvelope Sava TRENTA 2 205/75 R16 110R

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    205/75 R16
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    R - 170 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    110 - 1060 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C B 71 dB
506,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava INTENSA HP 2 XL FP 205/45 R17 88V

Anvelope Sava INTENSA HP 2 XL FP 205/45 R17 88V

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    205/45 R17
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    V - 240 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    88 - 560 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • ?
    Oznaczenia opon:
    FP, XL, HP
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 70 dB
507,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava ALL WEATHER 215/65 R16 98H

Anvelope Sava ALL WEATHER 215/65 R16 98H

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    215/65 R16
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    H - 210 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    98 - 750 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Wielosezonowe
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 72 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
509,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava ESKIMO HP 2 XL FP 225/50 R17 98V

Anvelope Sava ESKIMO HP 2 XL FP 225/50 R17 98V

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    225/50 R17
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    V - 240 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    98 - 750 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 72 dB
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
  • ?
    Oznaczenia opon:
    FP, XL, HP
511,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava INTENSA SUV 2 225/65 R17 102H

Anvelope Sava INTENSA SUV 2 225/65 R17 102H

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    225/65 R17
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    H - 210 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    102 - 850 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • ?
    Oznaczenia opon:
    SUV
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C B 69 dB
512,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava ESKIMO LT 195/75 R16 107R

Anvelope Sava ESKIMO LT 195/75 R16 107R

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    195/75 R16
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    R - 170 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    107 - 975 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • ?
    Oznaczenia opon:
    LT
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    D C 73 dB
513,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava ESKIMO HP 2 XL 225/55 R17 101V

Anvelope Sava ESKIMO HP 2 XL 225/55 R17 101V

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    225/55 R17
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    V - 240 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    101 - 825 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Zimowe
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    2025
  • ?
    Oznaczenia opon:
    XL, HP
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C C 72 dB
514,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
SezonAnvelope Sava INTENSA SUV 2 FP 235/50 R18 97V

Anvelope Sava INTENSA SUV 2 FP 235/50 R18 97V

  • Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:

    • 225 – lățimea anvelopei în milimetri,

    • 45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,

    • R – indică construcția radială a anvelopei,

    • 18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.

    ?
    Dimensiunea anvelopei:
    235/50 R18
  • Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.

    ?
    Indice de viteză:
    V - 240 km/h
  • Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.

    ?
    Indice de încărcare:
    97 - 730 kg
  • Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.

    ?
    Sezon:
    Letnie
  • Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.

    ?
    Anul de fabricație al anvelopelor:
    Do 3 lat
  • ?
    Oznaczenia opon:
    SUV, FP
  • Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.

    ?
    Etichetă:
    C B 71 dB
515,00 PLN brut
Preț de listă:
pentru szt.
pixel