Ona este o alegere excelentă pentru orice șofer care caută performanțe deosebite în condiții de iarnă. Maxxis Vansmart snow wl2, o opțiune sezonieră pentru vehicule comerciale, oferă o aderență excelentă pe zăpadă și gheață, asigurând o conducere mai sigură și confortabilă.

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 MFS 195/60 R16 99T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:195/60 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:99 - 775 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:2025 - ?Oznaczenia opon:MFS

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 165/70 R14 89R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:165/70 R14 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:89 - 580 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:D A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 175/70 R14 95T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:175/70 R14 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:95 - 690 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 215/70 R15 109R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:215/70 R15 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:109 - 1030 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:2025 - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 MFS 195/70 R15 104R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:195/70 R15 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:104 - 900 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat - ?Oznaczenia opon:MFS
- ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 175/65 R14 90T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:175/65 R14 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:90 - 600 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 MFS 165/80 R13 91R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:165/80 R13 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:91 - 615 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat - ?Oznaczenia opon:MFS
- ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:E A 71 dB

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 185/75 R16 104R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:185/75 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:104 - 900 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 MFS 205/60 R16 100T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:205/60 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:100 - 800 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:2025 - ?Oznaczenia opon:MFS

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 205/70 R15 106R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:205/70 R15 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:106 - 950 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 185/80 R14 102R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:185/80 R14 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:102 - 850 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:E A 71 dB

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 215/65 R15 104T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:215/65 R15 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:104 - 900 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 205/65 R16 107T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:205/65 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:107 - 975 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 MFS 175/80 R14 99R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:175/80 R14 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:99 - 775 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:2026 - ?Oznaczenia opon:MFS
- ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 225/70 R15 112R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:225/70 R15 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:112 - 1120 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:B A 71 dB

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 195/75 R16 107R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:195/75 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:107 - 975 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 195/65 R16 104T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:195/65 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:104 - 900 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 205/65 R15 102T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:205/65 R15 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:102 - 850 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 MFS 195/80 R14 106R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:195/80 R14 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:106 - 950 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat - ?Oznaczenia opon:MFS

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 MFS 215/60 R16 103T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:215/60 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:103 - 875 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat - ?Oznaczenia opon:MFS
- 1
- 2
Maxxis Vansmart snow wl2: Construcția profilului și proprietățile de conducere
Profilul direcțional al benzii de rulare asigură o aderență optimă și o stabilitate excelentă la viraje. Aceasta permite șoferului să aibă un control mai bun asupra vehiculului, sporind precizia direcției în condiții de iarnă.
Maxxis Vansmart snow wl2: Comportamentul pe suprafețe umede și siguranța
Sistemul de evacuare a apei ajută la prevenirea fenomenului de aquaplaning, asigurând astfel o frânare rapidă și sigură pe drumuri umede. Oferind performanțe superioare, această pneumatică este ideală pentru condiții dificile.
Maxxis Vansmart snow wl2: Durabilitatea și confortul la condus
Acustica orei este excelentă, asigurând o experiență de conducere liniștită. De asemenea, compoziția specială a cauciucului permite o absorbție eficientă a denivelărilor, oferind confort pe orice tip de drum.
Maxxis Vansmart snow wl2: Cui îi este destinată această pneumatica?
Acest model este destinat în special vehiculelor comerciale care circulă atât în oraș, cât și pe drumuri naționale în condiții de iarnă. Disponibil în diverse dimensiuni și omologări, Maxxis Vansmart snow wl2 este alegerea ideală pentru orice șofer care își dorește siguranță și performanță.




Design modern
Potrivire perfectă
Durabilitate ridicată
Livrare gratuită în termen de 24 de ore
Proiect individual
Îngrijitor dedicat












Comparaţie
Urmărește