
Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 205/80 R14 109R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:205/80 R14 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:109 - 1030 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 215/65 R16 109T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:215/65 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:109 - 1030 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis Vansmart Snow WL2 MFS 205/75 R16 113R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:205/75 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:113 - 1150 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat - ?Oznaczenia opon:MFS

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 225/65 R16 112R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:225/65 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:112 - 1120 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:B A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 185/60 R15 94T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:185/60 R15 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:94 - 670 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 185/80 R15 103R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:185/80 R15 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:103 - 875 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 MFS 215/70 R16 108T
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:215/70 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:T - 190 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:108 - 1000 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat - ?Oznaczenia opon:MFS

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 MFS 215/75 R16 113R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:215/75 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:113 - 1150 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:Do 3 lat - ?Oznaczenia opon:MFS

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 235/65 R16 115R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:235/65 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:115 - 1215 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:2025

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 225/75 R16 118R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:225/75 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:118 - 1320 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:B A 71 dB - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:2025

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 MFS 235/65 R16 121R
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:235/65 R16 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:R - 170 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:121 - 1450 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:2026 - ?Oznaczenia opon:MFS
- ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:B A 71 dB

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 MFS 225/55 R17 109H
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:225/55 R17 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:H - 210 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:109 - 1030 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:2026 - ?Oznaczenia opon:MFS
- ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 72 dB

Anvelope Maxxis VANSMART SNOW WL2 215/60 R17 109H
- ?
Dimensiunea anvelopelor: aceasta este marcarea dimensiunii anvelopei, de exemplu 225/45 R18:
-
225 – lățimea anvelopei în milimetri,
-
45 – indicele procentual al profilului, adică înălțimea flancului anvelopei reprezintă 45% din lățimea acesteia,
-
R – indică construcția radială a anvelopei,
-
18 – diametrul interior al anvelopei (dimensiunea jantei), exprimat în inci.
Dimensiunea anvelopei:215/60 R17 -
- ?
Indicele de viteză este o marcă literă care indică viteza maximă la care anvelopa poate funcționa în siguranță, menținând sarcina admisă. Conform legii, anvelopa trebuie să aibă cel puțin indicele de viteză (și de sarcină) recomandat de producătorul autoturismului. Se pot monta anvelope cu un indice de viteză mai mare, lucru adesea permis de producătorul mașinii.
Indice de viteză:H - 210 km/h - ?
Indicele de sarcină (indicele de încărcare) este un indicator numeric care specifică sarcina maximă admisă pe care o poate suporta o anvelopă la presiunea recomandată și în limita indicelui său de viteză. Fiecare valoare a indicelui numeric de sarcină corespunde unei mase specifice (exprimată în kilograme), de exemplu 91 înseamnă 615 kg.
Indice de încărcare:109 - 1030 kg - ?
Sezonul anvelopei: indică condițiile meteorologice pentru care au fost concepute compusul de cauciuc și profilul benzii de rulare. De vară, de iarnă sau pentru toate anotimpurile. Un compromis între anvelopele de vară și cele de iarnă; se comportă bine în diverse condiții climatice, dar în climă extrem de caldă sau de iarnă sunt considerabil inferioare anvelopelor dedicate.
Sezon:Zimowe - ?
Pe teritoriul Poloniei se aplică standardul PN-C94300 „Anvelope – ambalare, depozitare și transport”. Conform prevederilor acestuia, anvelopele pot fi introduse pe piață, depozitate, distribuite și vândute fără restricții pentru o perioadă de până la 3 ani de la data fabricației lor. Anvelopele își păstrează toate proprietățile legate de siguranță și utilizare.
Anul de fabricație al anvelopelor:2026 - ?
Eticheta anvelopei (eticheta UE) – este o marcă oficială introdusă pe teritoriul Uniunii Europene, care oferă informații despre principalii parametri și impactul anvelopei asupra siguranței și mediului.
Etichetă:C A 71 dB
- 1
- 2




Design modern
Potrivire perfectă
Durabilitate ridicată
Livrare gratuită în termen de 24 de ore
Proiect individual
Îngrijitor dedicat











Comparaţie
Urmărește