Felgi aluminiowe 15" 4x100

Alufelgi 15 4x100 są stosowane powszechnie przez wielu różnych producentów w nowych autach z segmentów A i B. To przede wszystkim Dacia, Opel, Citroën i Peugeot, a także wielu azjatyckich producentów, takich jak: Honda, Hyundai, Kia, Mazda, Nissan, Suzuki i Toyota. Felgi 4x100 w rozmiarze 15 cali można spotkać w takich popularnych autach jak Suzuki Swift, Toyota Aygo i Yaris, Mada 2, Honda Jazz, czy Kia Stonic. Ten rozmiar obręczy zapewnia atrakcyjny wygląd niewielkich aut, a jednocześnie pozwala na zastosowanie opony o profilu, który zapewnia komfort podróżowania w miejskich warunkach i zmniejsza ryzyko uszkodzeń w wyniku otarć o wysokie krawężniki.

Felgi aluminiowe 15 4x100 były także stosowane w wielu starszych modelach popularnych aut. Można je spotkać w takich pojazdach jak: Volkswagen Golf i Polo, Opel Agila, czy Volvo V40 i S40.

W bogatej ofercie naszego sklepu można znaleźć wiele różnych modeli felg 15 4x100, w tym ciekawe obręcze w stylu retro. Niezależnie do jakiego samochodu poszukujesz takich alufelg, możesz być pewny, że u nas je znajdziesz. I to w najatrakcyjniejszej cenie.

Alufelgi 4x100 15" - co oznacza to oznakowanie?

Felga aluminiowa posiada wiele oznakowań, informujących nas o różnych parametrach obręczy. Do podstawowych należy zaliczyć: średnicę, ilość otworów na śruby, rozstaw śrub, szerokość felgi, ET oraz średnicę otworu centrującego. Wszystkie podane parametry dotyczą wymiarów danej felgi. Co więc oznacza następujący opis: „felgi aluminiowe 15 4x100”?

Liczba 15 wyraża średnicę felgi. Jej jednostką są cale. Dlatego można spotkać także opisy takie jak: felgi 4x100 15" lub felgi 15 cali. Kolejne dwie liczby to ilość i rozstaw śrub mocujących felgę na piaście pojazdu. Druga wartość podawana jest w mm. Felgi 4x100 15" posiadają 4 otwory umieszczone osiowo na okręgu o średnicy 100 mm.

W bogatej ofercie naszego sklepu oferujemy felgi 15 cali z inną ilością otworów na śruby oraz innymi rozstawami.

pixel