Felgi Mercedes M-Class W163

Mercedes-Benz W163 jest to model należący do klasy M. Jest to luksusowy SUV, który pojawił się, jako jeden z pierwszych w Europie. Mercedes W163 został wyprodukowany w 1997 roku. Model występował tylko w jednej wersji nadwozia, jako pięciodrzwiowy SUV. Natomiast różnorodne były silniki stosowane w W163.


Historia Mercedesa W163

Szeroka gama felg Aluminiowych do Mercedesa W163. LadneFelgi.pl

Do wyboru były R4, V6 oraz V8 a pojemności wahały się od 2.3l do 5.5 l. Dla wymagających kierowców wyprodukowana została wersja modelu sygnowana przez AMG. Samochód otrzymał tytuł “North American Truck of the Year” w 1998 roku. W 2001 roku Mercedes przeszedł face lifting. Zmieniono lampy oraz kierunkowskazy w lusterkach na bardziej nowoczesne. Ciekawostką jest, że 6 czerwca 2002 roku, papież Jan Pawła II, otrzymał papamobile, który zbudowany był na podstawie Mercedesa W163. Był to model Mercedes-Benz W430, który został przygotowany i specjalnie wyposażony do użytkowania przez papieża. Wyposażenie auta to: kuloodporne szyby, kabinę wyposażoną w klimatyzację oraz wzmocniony silnik. Mercedes W430 był także pierwszym papamobile dla papieża Benedykta XVI. Ostatni egzemplarz Mercedesa W163 wyjechał w fabryki w 2005 roku, wtedy też na rynku pojawił się jego zastępca Mercedes-Benz W164.


Felgi Mercedes W163

Nasze felgi aluminiowe cieszą się ogromną popularnością na terenie naszego kraju oraz poza granicami Polski. W ofercie sprzedażowej mamy również opony różnych producentów. Felgi aluminiowe spełniają wszystkie wymagania techniczne, jak również sposób wykończenia felg również jest na wysokim poziomie.

pixel