Ζάντες Alfa Romeo

Alfa Romeo jest to włoski producent luksusowych aut osobowych jak również sportowych oraz samochodów dostawczych. Tradycyjnym kolorem samochodów tej marki jest od lat kolor czerwony, mianowany jako czerwień Alfa.


Historia ALFA ROMEO

Szeroka gama felg Aluminiowych do ALFA ROMEO. LadneFelgi.pl

W 1906 roku Alexandre Darracq założył firmę sprzedającą samochody, w 1909 roku rozpoczął produkcję samochodów marki Darracq. Jednak założyciel popadł w poważne kłopoty finansowe. W 1910 roku przedsiębiorcy odkupili zakład i dali mu nazwę „Alfa”. Nazwa jest skrótem i pochodziła od Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. Podczas trwania I wojny światowej, kierownikiem zakładów został inżynier Nicola Romeo i to właśnie od jego nazwiska powstała druga część nazwy marki.


Przez kilkadziesiąt lat firma Alfa Romeo była liderem stosując silniki w układzie boxer. Po przejęciu w 1986 roku przez koncern Fiat, ze względów oszczędnościowych przestano produkować tego typu silniki.


W latach 40-tych i 50-tych produkowano pojazdy takie jak: ciężarówki, trolejbusy oraz samochody dostawcze. Alfa Romeo tworzyła także auta terenowe Alfa Romeo Matta.


Wiosną 2014 roku koncern Fiat powiadomił o planie rewitalizacji Alfy Romeo. Włosi mają zamiar wprowadzić nowe modele, pierwszym z nich ma być Giulia w drugiej połowie 2015 roku.


Felgi ALFA ROMEO

Najpopularniejsze modele aut Alfy Romeo: 145, 146, 147, 155, 156, 159, 164, 166, 33, 75, 90, Brera, Giulietta, GT, GTV, MiTo i Spider.


W naszej ofercie znajdziecie Państwo felgi i opony do Alfy Romeo. Ogromny wybór felg aluminiowych tylko u nas. Wszystkie te produkty posiadają gwarancję producenta. Ofertę poszerzyliśmy także o opony, posiadamy je w każdym rozmiarze, umożliwiając w ten sposób klientom zakupy w jednym miejscu.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel