Ζάντες Opel

Adam Opel pochodził z rodziny rzemieślniczej, lecz jego plany na życie były inne niż bycie ślusarzem. Udał się do Paryża, aby pracować w fabryce maszyn do szycia. W 1862 roku założył swój własny warsztat, gdzie zajmował się ich naprawą. Z biegiem czasu zaczął je produkować, a firma rozrastała się.


Historia OPLA

Szeroka gama felg Aluminiowych do OPLA. LadneFelgi.pl

Wkrótce Opel zdecydował się zainwestować w produkowanie rowerów, a po jego śmierci, w 1899 roku, jego synowie nawiązują spółkę z Friederichem Lutzmannem by zacząć produkcję pierwszych automobili. Był to pojazd o nietypowej nazwie - „Opatentowany przez Opla samochód z systemem Lutzmanna”. Niestety jego popularność była bardzo słaba i pierwszy interes braci Opel nie powiódł się. Sukces zapewniła mu dopiero następna wyprawa do Paryża w celu rozmowy się w konstruktorem Alexandre Darracq. Francuski konstruktor sprzedał Oplowi licencję na wytwarzanie pojazdu 9PS. Wkrótce potem nastąpiła sprzedaż auta pod marką Opel-Darracq.


Opel miał też przygody na polu sportów motorowych – pierwsze sukcesy miał miejsce w 1901 r., jednak pierwszą była wygrana w Keiser's Race w 1907 roku. Lata 20-te następne sukcesy sportowe, w kraju jak i zagranicą.W 1928 roku Opel jest największym producentem samochodów w Niemczech kontrolując ponad 37% rynku. Tak dobrze prosperującą firmą zainteresowały się inne koncerny. W 1929 roku General Motors wykupił 80% udziałów niemieckiej firmy. Dwa lata później General Motors wykupiło resztę akcji. Produkcja ciągle nabierała tempa, Opel został olbrzymem produkującym niemieckie samochody. Od 1935 roku wytworzył aż 100 tysięcy samochodów w rok. Do 1940 roku zostało wyprodukowanych milion egzemplarzy wszystkich samochodów osobowych marki Opel.


Na czas II wojny światowej, fabryki Opla musiały podporządkować się poleceniom Hitlera. Firma produkowała ciężarówki wojskowe Blitz, jak również części do produkcji samolotów. Po wojnie linie produkcyjne zabrał przez Związek Radziecki, mimo to firma odbudowała się i zaczęła produkować interesujące auta.


Felgi OPEL

Najczęściej sprzedają się felgi do następujących modeli marki OPEL: Agila, Antara, Astra(F,G, H, J), Combo, Corsa (B, C, D), Frontera, Insignia, Meriva, Monterey, Movano, Omega, Signum, Tigra, Vectra(B,C), Vivaro, Zafira.

Szukasz kół do Opla? U nas znajdziesz zarówno felgi jak i opony na każdy sezon. Oferujemy opony wszystkich znanych marek w dobrych cenach. Zapraszamy do sklepów stacjonarnych w Warszawie i Gdańsku, tam możecie Państwo na miejscu zakupić komplet felg do swojego auta.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel