Ζάντες VW

Volkswagen jest niemieckim producentem samochodów, które produkowane są przez koncern Volkswagen AG. Słowo Volkswagen oznacza w polskim tłumaczeniu „Samochód ludu”.

 


Historia VW

Szeroka gama felg Aluminiowych do VW. LadneFelgi.pl

Historia tego koncernu miała początek w 1931 roku, gdy firma Zundapp poprosiła F. Porsche o zaprojektowanie taniego samochodu. Otrzymał on nazwę Type 12. We współpracy z firmą NSU projekt ten został rozwinięty i uzyskano prototyp Type 32.


Ferdinand Porsche poznał w 1933 roku Adolfa Hitlera, który poprosił, aby nadwornym konstruktorem Niemiec był właśnie Porsche. W kolejnym roku zaprezentował on niemieckiemu rządowi projekt legendarnego Garbusa. Spełnił on oczekiwania Hitlera, proponując ten tani, rodzinny samochód. Zamysłem Adolfa Hitlera było odciążenie kolei.


Produkcja Volkswagena ruszyła w roku 1937. Po zbudowaniu dziewięciu prototypów, projekt Porsche typ 60 zatwierdzono do produkcji seryjnej. Zorganizowana oficjalna uroczystość państwowa w 1938 roku miała świadczyć o faktycznej zapowiedzi produkcji. Wtedy też pod budowę przyszłej fabryki podłożono kamień węgielny.


Dzięki przystępnej cenie stworzonego auta oraz wprowadzaniu nowych modeli, markę Volkswagen okrzyknięto jednym z największych producentów aut w Europie. Premiera VW Passata miała miejsce w 1973 roku, a produkcję „garbusów” zakończono w 2003 roku w Meksyku. Wiosną 1974 do sprzedaży trafił VW golf, którego sylwetka okazała się być w porównaniu do „garbusa” bardziej praktyczna.


Felgi VW

Przedstawicielstwo Volkswagena w Polsce oficjalnie otworzono w 1991 roku. W maju 1992 stworzono firmę „Volkswagen Poznań”, która aktualnie zajmuje się produkcją Transporterów T5 i VW Caddy.

Nie wiesz jaki model alufelg będzie pasował do Twojego Volkswagena? Zadzwoń do nas, pomożemy Ci wybrać odpowiednie obręcze oraz dobierzemy dobre opony w atrakcyjnej cenie. Dla klientów o mniejszych wymaganiach posiadamy felgi stalowe idealne do stosowania w każdej porze roku. Zapraszamy do naszych sklepów w Gdańsku i Warszawie, mamy tam do zaoferowania wiele modeli felg aluminiowych.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel