Ζάντες Jeep

Do końca nie wiadomo, jak utworzyła się nazwa marki Jeep. Obecnie istnieje kilka różnych teorii na ten temat. Armia amerykańska i świat nazwali pojazd mianem „Jeep”. Z nieoficjalnych danych wiemy, że mogła być utworzona od wymawiania głosek „GP" (Dżi-Pi), jest to skrótem od „general purpose". Surowy pojazd w kolorze oliwkowym mocno umocnił się na kartach historii.


Historia Jeepa

Szeroka gama felg Aluminiowych do Jeepa. LadneFelgi.pl

Pierwsze auto tej marki były tworzone dla amerykańskiej armii. „Cywilny" Jeep wyprodukowany był dopiero w 1944 roku.Prototyp pojazdu powstał w bardzo krótkim czasie 49 dni. Konstruktorem prototypu był Willys Quad, wiceprezes ds. inżynierii Willys-Overlanda – Delmar G. Roos. Natomiast Ford przedstawił Model GP, który napędzany był silnikiem adaptowanym z ciągnika rolniczego. Po zakończeniu się wojny Chrysler zabezpieczył znak towarowy „Jeep”. Pierwszy „cywilny” Jeep CJ-2A wyprodukowany był w roku 1945.


W 1953 roku przedsiębiorstwo Willys-Overland zostało zajęte przez Kaiser Company. W roku 1962 w modelu Wagoneer Jeep zastosował pierwszą w pojeździe 4x4 automatyczną skrzynię przekładniową. W roku 1970 Kaiser Company zastała wykupiona przez American Motors Corporation. W roku 1987 Chrysler Corporation zainwestował również w American Motors Corporation. Marka Jeep przejęta została przez Jeep/Eagle Division nowego właściciela. W 1998 roku Chrysler Corp. wraz z przedsiębiorstwem wytwarzającym samochody Mercedes-Benz, utworzyły firmę DaimlerChrysler. W 2007 Daimler odsprzedał amerykańskiemu inwestorowi swoje udziały w firmie za 5, 5 miliarda Euro.


W 2003 roku swój debiut pokazał najlepiej wyposażony Jeep historii - Wrangler Rubicon. Nazwa utworzyła się od najcięższego szlaku terenowego. Nowy Jeep posiada mosty napędowe Dana 44 jak również blokadę mechanizmów różnicowych odpalaną za pomocą przycisku.


Felgi JEEP

Najczęściej sprzedają się felgi do następujących modeli marki Jeep: Cherokee, Commander, Compass, Grand Cherokee, Patriot, Wrangler, Wrangler Unlimited.

Felgi na każdą porę roku. Na lato polecamy piękne felgi aluminiowe z wykończeniem polerowanym, na zimę zaś alufelgi srebrne bądź felgi stalowe. Największy wybór tylko u nas, zapraszamy do oddziałów w Warszawie i Gdańsku.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel