Ζάντες Toyota

Toyota jest marką samochodów, które produkowane są przez koncern Toyota Motor. Jest to marka zajmująca na świecie 14 miejsce pod względem obrotów.


Historia TOYOTY

Szeroka gama felg Aluminiowych do TOYOTY. LadneFelgi.pl

Obecnie największym japońskim producentem aut jest właśnie toyota. Firma założona jeszcze przed drugą wojną światową w 1918 roku przez Sakichiego Toyodę, a w dalszych latach rozwijana była przez jego syna Ki'ichiro Toyodę.


W ciągu około 80-letniej historii, firma zyskała miano samochodowego giganta. Na początku swego istnienia firma nie była związana z motoryzacją, lecz z branżą tekstylną – produkowała krosna przędzalnicze. W 1933 roku powstał dział zajmujący się produkcją samochodów. Prototyp Toyoty A1 powstał w 1935 r., rok później zaczęto produkować model Toyota AA.


Produkcja samochodów tej marki wznowiona została po wojnie w 1947 roku, następny prototyp powstał w 1951 r., był on inspirowany konstrukcją samochodu Jeep MB, dzięki czemu zapoczątkowano serię Land Cruiser. Pierwszą generację najpopularniejszego modelu Toyoty – Corolla wypuszczono w 1966 roku.


Toyota jako pierwsza na świecie spośród producentów samochodów wypuściła w 1997 roku do sprzedaży osobowy samochód z napędem hybrydowym, był to model Prius. Raport BrandZ Top 100, który jest opracowywany co roku, przedstawia, że obecnie znak handlowy Toyoty jest warty ok 30 mld $.


Felgi TOYOTA

Najczęściej sprzedają się felgi do następujących modeli marki TOYOTA: 4 Runner, Auris, Avensis, Aygo, Camry, Celica, Corolla, Hilux, IQ, Land Cruiser, Land Crousier, MR2, Picnic, Previa, Prius, Rav4, Starlet, Tundra, Uerso, Yaris.

Dla szczęśliwych posiadaczy Toyoty posiadamy w ofercie piękne i eleganckie felgi aluminiowe. Do nich możecie Państwo dobrać u nas odpowiednie opony. Nasi wykwalifikowani sprzedawcy dołożą wszelkich starań by pomóc Państwu we właściwym wyborze.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel