Ζάντες Lancia

Vincenzo LANCIA pragnął stworzyć własny biznes i kolegą, Claudio Fogolinem stworzył przedsiębiorstwo, którego nazwa wywodzi się od swojego nazwiska. Od początku samochody LANCIA wyróżniały się nowatorskimi technologiami.


Historia LANCIA

Szeroka gama felg Aluminiowych do LANCIA. LadneFelgi.pl

W1908 roku pierwszy pojazd, jaki wytworzył włoski konstruktor, był model Tipo 51 lub 12 HP, później nazwa została zmieniona na Alphą. LANCIA Theta wytwarzana była od 1913 roku i jako pierwsza w Europie miała zastosowaną pełną elektrykę.


Pierwszym samochodem, który przyniósł sukces był model Lambda z 1922 roku. Wyróżniał się: nadwoziem samonośnym oraz niezależnym przednim zawieszeniem. W 1933 roku debiutował model August - sedan, w który posiadał hydrauliczne hamulce. Warto także dodać, że LANCIA jako pierwsza wyprodukowała do masowego wytwarzania silniki V4 i V6. Były podjęte również próby w Formule 1, jednak z kłopotów finansowych od 1956 roku samochody prezentowały się pod marką Ferrari.


Ważnym rokiem był 1969. LANCIA przeszła do Fiata, ale wciąż ciągle wytwarzano samochody pod swoją nazwą. Auta zachowały własny styl. Potwierdzeniem tego jest chociażby model Lancia Stratos z 1972 roku. Pierwszym samochodem, który został opracowany wspólnie z Fiatem jest model Beta. W latach 80-tych przedsiębiorstwo nawiązuje także współpracę z Saab.


W 2014 roku marka LANCIA ogłosiła, że modele tej firmy będą wycofywane ze wszystkich rynków oprócz rodzimego, włoskiego. Producent nie ma zamiaru rozszerzać swojej linii modelowej i oferować będzie jedynie model Ypsilon, który jest na rynku od 1996 roku. Obecnie występują również m.in. Lancia Delta, Thema, Musa i Voyager.


Z ciekawostek dotyczących LANCIA warto wiedzieć, że we Włoszech jest luksusowe stowarzyszenie fanów marki LANCIA , warunkiem przyjęcia jednak jest posiadanie co najmniej sześciu aut marki LANCIA.


Felgi LANCIA

Najczęściej sprzedają się felgi do następujących modeli marki LANCIA: Delta III, Lybra, Lybra SW, Musa, Phedra, Thesis, Y, Ypsilon, Zeta.

Nasze produkty objęte są 36-miesięczną gwarancją. Posiadają niezbędne certyfikaty VIA, ISO, ASO, JWL. Posiadamy felgi zarówno na lato jak i na zimę. Jeśli nie wiesz na co masz się zdecydować - felgi stalowe czy aluminiowe, zadzwoń do nas pomożemy Ci w wyborze.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel