Ζάντες Audi

Marka Audi jest to niemiecki wytwórca zajmujący się montażem samochodów osobowych. Marka należy do koncernu Volkswagen AG.

 

Historia Audi

Szeroka gama felg Aluminiowych do Audi. LadneFelgi.pl

Historia Audi zaczyna się w 1899 roku. Pierwszymi założycielami byli August Horch wraz z Karlem Benzem, wtedy marka nosiła nazwę Horch. Po kłopotach finansowych w 1910 roku, August Horch, założył własne przedsiębiorstwo o nazwie Audi, wywodzące się z łaciny od jego nazwiska. W 1914 roku pierwszy pojazd opuścił zakład w Zwickau.


W 1932 roku Audi połączyło się z zakładami Horch, Wanderer oraz DKW i przystąpiły do spółki Auto Union. Logo, które do dzisiaj jest używane (cztery pierścienie) oznacza czterech udziałowców spółki. W 1965 roku na rynek trafia pierwszy samochód marki Audi, następca DKW F102. Pierwsze modele tej marki były określane liczbami koni mechanicznych (np., Audi 60, Audi Super 90). Wtedy samochody te posiadały silniki średnioprężne. W 1980 roku Audi wprowadziła nowy model sportowego Audi zwany Quattro. Był to samochód z napędem na cztery koła.


Od 2000 roku funkcjonuje marka samochodów sportowych pod nazwą Audi – Gruppe w koncernie Volkswagena, do którego należą Audi, Seat i Lamborghini. Aktualnie Audi produkuje pojazdy różnych klas. Obok sportowych modeli z klasy R mamy również samochody klasy małej, średniej, limuzyny i samochody terenowe.

 

Felgi Audi

Najpopularniejsze modele aut Audi: A1(8X), A2 (8Z), A3, A4, A5, A6, A7, A8, Allroad, Q3, Q5, Q7, R8, RS3, RS5, RS4, RS6, S3, S4, S5, S6, S7, S8, TT, TTS. W naszej ofercie każdy znajdzie felgi do swojego modelu Audi. Nasze produkty objęte są 3 letnią gwarancją. Felgi Audi posiadją certyfikaty ISO, VIA, JWL co potwierdza ich jakość. W asortymencie posiadamy felgi w najróżniejszych kolorach. Hitem roku 2014 są felgi polerowane+czarny/grafit. Posiadamy felgi chromowane, srebrne, dymione, czarne również w wersji matoweji i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.


Opony Audi

Producent współpracuje z renomowanymi koncernami m.in. firmą Bridgestone, Goodyear, Dunlop, Toyo oraz producentem sportowych opon Yokohama Advan Sport V103 wykorzystanych w Audi S8. Jeżeli szukasz opon do Audi zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - opony Audi. Szczególnie polecamy opony 205/55 r16.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel