Ζάντες Cadillac

Marka Cadillac jest ekskluzywną marką samochodów z Detroit.


Historia Cadillaca

Szeroka gama felg Aluminiowych do Cadillaca. LadneFelgi.pl

W 1890 roku Henry Leland otworzył w Detroit warsztat, w którym produkowano silniki parowe i benzynowe. Tworzył je początkowo dla łodzi, a z biegiem czasu również koła zębate dla fabryki samochodów Oldsmobile. Gdy Leland rozpoczął produkcję silników samochodowych, zaczął współpracować z Henry Ford oraz Ramsom E.Olds.


W 1902 roku Henry Leland pracował, jako konstruktor u Forda, przejął nowo otwierającą się fabrykę i nazwą ją „Cadillac”. Cadillac A z 1-cylindrem mocy 10KM był pierwszym modelem tej marki. Konstruktor znany był z wysokiej dokładności produkcji. Pierwsze Cadillac’i odniosły ogromny sukces na rynku motoryzacyjnym. W 1908 roku rozpoczęto produkcje samochodów z czterocylindrowymi silnikami. W 1909 roku firma Cadillac została sprzedana dla koncernu „General Motors”.


Firma Cadillac wprowadziła na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, np.:

  • 1912r.- elektryczny rozrusznik,
  • 1914r.- pierwszy silnik V8, dzięki temu wszedł do aut klasy luksusowej,
  • 1928r.- pierwsza synchronizowana skrzynia biegów,
  • 1930r.- pierwszy silnik V16(hydrauliczna regulacja luzu zaworowego, oddzielne układy zasysania i wydechowy i górny wałek rozrządu,
  • 1948r.- marka rozpoczęła modę na „ogony” na tyłach błotnika,
  • 1953r.– debiut klimatyzacji,
  • 2006r.- Cadillac STS-V limuzyna ze sportowej serii V.

Po wojnie samochody marki Cadillac były najbardziej luksusowymi i najdroższymi samochodami, które były produkowane w USA.


Felgi CADILLAC

Najczęściej sprzedają się felgi do następujących modeli marki Cadillac: Escalade, Seville, SRX, STS, STS-V, XLR.

Kupując alufelgi w naszej firmie masz pewność, że towar jest znakomitej jakości. Nasze felgi posiadają certyfikaty ISO, VIA, ASO i JWL. Produkty objęte są 36-miesięczną gwarancją. Zapraszamy do zakupów, z całą pewnością znajdziesz u nasz felgi odpowiadające Twoim wymaganiom.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel