Ζάντες Mercedes

Historia trójramiennej niemieckiej gwiazdy wzięła swój początek już 100 lat temu. Twórcami marki Mercedes było trzech mężczyzn, nazwę zawdzięcza córce jednego z właścicieli. Nazwa marki to synonim ekskluzywności i jakości.


Historia Mercedesa-Benz

Szeroka gama felg Aluminiowych do Mercedesa-Benz. LadneFelgi.pl

Wraz z odkryciem silnika szybkobieżnego, : Benz utworzył w grudniu 1883 roku w Mannheim firmę Benz & Co., zaś w listopadzie 1890 roku utworzyła się w Cannstatt firma Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG).Aby produkty stały się powszechne i rozpoznawalne, obie firmy próbowały odnaleźć typowy znak towarowy. Najpierw znakami firmowymi były nazwiska odkrywców, „Benz” i „Daimler”. Produkty Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) dostały całkiem nową markę – „Mercedes”. Drogi firm Benza i Daimlera złączyły się, ponieważ doszło zmian w niemieckiej gospodarce, które były zainicjowane przez rząd w trakcie trwania I wojny światowej. Obie firmy, które do tej pory rywalizowały ze sobą zarówno w budowy silników i karoserii samochodów zostały powiązane porozumieniem, który gwarantuje im stabilność ekonomiczną. W takiej relacji oba przedsiębiorstwa były razem do roku 1998.


Niemiecki Mercedes podjął decyzję o wykupieniu większości udziałów w amerykańskiej firmie Chrysler. Obie firmy miały dostać ogromne korzyści. Daimler-Benz dostał szansę dostępu do rynku USA, Chrysler jednak miał nadzieję na pożyczenie zaawansowanej i niezawodnej technologii, z której znane były modele Mercedesa. Koalicja, która rozpoczęła życie, nazwana została DaimlerChrysler, jednak trwało to tylko do 14 maja 2007 roku. Ze względu na kłopoty finansowe Chryslera, decyzją Daimlera było pozbycie się akcji konsorcjum finansowemu Cerberus. Rozstanie dało szansę,od teraz Daimler AG – nazwa koncernu, zaś Mercedes-Benz to nazwa jednej z marek tej grupę, ponownie rozgłosić firmę, zaś Chrysler spłacił swoje długi.


Felgi MERCEDES

Mercedes-Benz budował samochody, które jakością i innowacyjnością zdobywał serca klientów, którzy skłonni byli płacić spore pieniądze za te udogodnienia. Aktualna kolekcja obejmuje 550 pojazdów.

Szeroka gama modeli felg aluminiowych do mercedesa. Felgi firmy Racing Line posiadają certyfikaty JWL, VIA, ASO, ISO i są objęte gwarancją producenta na okres 36 miesięcy. Posiadamy także opony do każdego samochodu w zaskakująco atrakcyjnych cenach. Odwiedź nasz sklep w Warszawie lub Gdańsku, sprzedawca doradzi i pomoże w wyborze odpowiednich obręczy.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel