Ζάντες Dodge

Chrysler jest właścicielem marki Dodge. Marka ta wytwarza dość popularne modele różnych pojazdów. Bardzo wiele podobnych modeli można odnaleźć pod marką Chrysler. Jednak modele wychodzące spod ręki Dodge są mniej luksusowo wykończone, silniki są o mniejszej mocy oraz wyposażenie jest mniej opcji.


Historia DODGE

Szeroka gama felg Aluminiowych do DODGE. LadneFelgi.pl

Firma Dodge Brothers Bicycle & Machine Factory powstało pod koniec XIX wieku. Założycielami byli bracia, John Francis Dodge oraz Horace Elgina Dodge, wówczas przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją rowerów oraz części do maszyn. W 1901 roku w Detroit powstała fabryka marki, wtedy produkowano niesamowitej jakości łożyska. Głównym klientem braci była firma Oldsmobile. W 1902 roku została podpisana umowa z Fordem, fabryka miala dostarczać silniki i wiele innych elementów do produkcji modelu Ford T. Dodge od 1914 roku rozpoczął produkcję swojego samochodu, który wzorowany był na Ford T. Dodge był lepiej go wyposażony, lecz był droższy od Forda, mimo wszystko model ten stał się bardzo popularny wśród amerykańskiej klasy średniej.


Podczas I wojny światowej Dodge produkował samochody ciężarowe, a po wojnie kontynuowano produkcje, jako samochody cywilne. 31 lipca 1928 roku koncern Chrysler kupił markę Dodge, wtedy firma stała się rozpoznawalna w Ameryce. Aktualnie jednym z właścicieli Dodge'a jest włoski Fiat, który na początku XXI wieku nabył Chrysler.


Felgi DODGE

Najczęściej sprzedają się felgi do następujących modeli marki DODGE: Avenger, Caliber, Nitro.

Największy wybór felg aluminiowych w całym kraju - tylko u nas. Kupując w firmie LadneFelgi otrzymasz gwarancję na 36 miesięcy. Alufelgi firmy Racing Line posiadają certyfikaty VIA, ISO, JWL, ASO. Do marki Dodge mamy w swojej ofercie felgi 16, które z pewnością podnoszą wygląd tego auta oraz jego wartość rynkową.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel