Ζάντες Mazda

Nazwa marki Mazda wywodzi się od nazwiska założyciela firmy - Jyujiro Matsudy,. Można powiedzieć również, że nazwa wywodzi się od starożytnego, japońskiego boga światła i ognia - Ahura Mazdy. Początki firmy zaczynają się od 1920 roku, to jednak pierwszy samochód osobowy marki Mazda pojawił się w 1959 roku.


Historia Mazdy

Szeroka gama felg Aluminiowych do Mazda. LadneFelgi.pl

Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją narzędzi maszynowych do pojazdów oraz broni dla japońskiej armii podczas II wojny światowej, a wyróżniającym się znakiem japońskiej Mazdy są rotacyjne silniki Wankla. Dzięki nowym zastosowaniom konstrukcyjnym silnika w ciągu dekady lat 60-tych samochody Mazdy rozwinęły się bardzo pod względem mocy.. Marka podjęła decyzję, aby zacząć pracować nad sprzedażą na rynku europejskim i USA oraz Kanady.


W latach 70-tych Mazda miała lepsze i gorsze lata. Kryzys, który wystąpił w 1970 roku, spowodował wykupienie 25% udziałów przez amerykańskiego Forda. Z odwagą jednak marka konstruowała samochody z silnikiem Wankla, które dość szybko zdobyły popularność na całym świecie. Przykładem jest powodzenie w tym czasie modelu RX-7 i dużego sedana Luce. Problemy finansowe marki Mazda były częściowo powiązane z małą rozpoznawalnością marki. Od 1975 do 1991 roku Japończycy zmienili logo marki aż trzykrotnie, lecz za każdym razem nie było oryginalne i często mylone było się znakami firm innych marek samochodowych jak Renault! Ostateczne logo plakietki Mazdy, która występuje na samochodach do dnia dzisiejszego została wybrana w 1998 roku.


Współpraca Mazdy z Fordem nadal trała i przynosiła owoce. Następnym owocem tej pracy były pick-upy. Mazda utworzyła serię B, zaś Ford wyprodukował w Ameryce Północnej Rangera, który od 2007 roku proponowany był także w Europie. Przełom w sprzedaży przyszedł w 2004 roku, kiedy zaproponowano takie modele jak Mazda 6/Atenza, sportowy RX-8 i Mazda 3/Axela. Ich duża popularność pomogły marce finansowo poprzez sprzedaż, ale też zainteresowanie klientów, którzy doceniali Mazdę za wysoką, jakość produktów, zminimalizowaną awaryjność i oryginalność. Jesienią 2005 roku do modeli dołączyła nowa generacja MX-5, która w 2007 osiągnęła szczyt sprzedaży w historii marki w liczbie 800 000 sztuk. Pojawiły się również 2 nowe modele: Mazda2 i cross-over CX-7.


Wydaje się, że aktualnie Mazda znowu łapie wiatr w żagle. Samochody sprzedają się coraz lepiej, czego rezultatem jest też ponowna ekspansja w Europie. W pierwszej połowie 2008 roku Mazda postanowiła znowu otworzyć oficjalną filię, także w Polsce.


Felgi MAZDA

Najczęściej sprzedają się felgi do następujących modeli marki Mazda: 121 III, 2,3,-50, CX-7, Demio, MPU, MX5, Premacy, RX8, Tribute, Xedos 6, Xedos 9.

Firma LadneFelgi zajmuje się sprzedażą felg aluminiowych, stalowych i opon. Na alufelgi udzielamy gwarancji na okres 3 lat. W naszej ofercie znajdziecie Państwo opony wszystkich producentów. Szczególnie polecane są opony pirelli w rozmiarze 205/55 r16.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel