Ζάντες Citroen

Historia francuskiej marki Citroen bardzo związana jest z osobą Andre Citroena, którego uważa się za jej założyciela. Częściowo łączy się także z Polską.


Historia CITROENA

Szeroka gama felg Aluminiowych do CITROENA LadneFelgi.pl

Logo marki Citroen przypomina początkowy produkt firmy, było to koło zębate. Najpierw były to dwa żółte koła zębate na niebieskim tle, a od 1985 roku stanowią to białe koła na czerwonym tle.


Podczas I wojny światowej Citroen pracował dla wojska, produkował amunicję i czołgi. Pierwsze auto wyprodukowano dopiero w 1919 roku, był to Citroen typ. Następnie wyprodukowano model typu B. Wkrótce wyprodukowano także Citroen 5 CV, który miał hamulce tylko na tylne koła.


W roku 1970 była premiera Citroena GS, który miał hydro-pneumatyczne zawieszenie i pięciodrzwiowe nadwozie. Cztery lata potem zadebiutował model CX, który był sukcesorem Citroena DS i przyciągał wzrok na aerodynamiczną sylwetką. Następcą modelu GSA był Citroen BX pokazany w 1982 roku. To Citroen BX, który również miał hydro-pneumatyczne zawieszenie, tarczowe hamulce, co ciekawe niektórych wersjach posiadał również wspomaganie kierownicy.


W XXI wiek francuski producent Citroen zaprezentował następcę Xantii, czyli Citroena C5. Rok po C5 do sprzedaży dołączył Citroen C8 – auto bliźniacze z Peugeotem 807. Wtedy również pojawił się sukcesor Citroena Saxo – Citroen C3, a w kolejnym czasie premiere miały modele C2 i C1. Model Xsara zastąpiony był przez C4, a XM też ma swojego zastępce w postaci modelu C6.


Warto dodać, że wyprodukowany w 2009 roku model DS3, dał początek prestiżowej linii DS. Dwa lata później z taśmy produkcyjnej wyjechał model DS5.


Felgi CITROEN

Najczęściej sprzedają się felgi do następujących modeli marki CITROEN: C3, C8, C2, C1, C4, C6, C3 II, C3 Picasso, C4 Picasso, C5 II, C6, DS3, DS4, DS5, C-Elysee.

Ogromny wybór felg aluminiowych na sezon letni i zimowy tylko u nas. Wejdź na naszą stronę, tam w prosty sposób znajdziesz felgi do swojego samochodu. W sprzedaży posiadamy także opony bridgestone do Twojego auta oraz wielu innych znanych marek.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel