Ζάντες Suzuki

Suzuki Motor Corporation to japoński producent samochodów, motorów i różnego rodzaju silników, należący do "wielkiej czwórki" największych na świecie dostawców motocykli.


Historia SUZUKI

Szeroka gama felg Aluminiowych do SUZUKI. LadneFelgi.pl

Koncern założony został w 1909 roku przez Michio Suzuki. Początkowo firma nie zajmowała się motoryzacją, produkowała jednak krosna tkackie. Po raz pierwszy zbudowano maszynę w 1929 roku, była bo maszyna do tkania, która trafiła na eksport. Na tej podstawie powstał pomysł na zaprojektowanie małego taniego samochodu. Kilka prototypów tego auta opracowano w 1937 roku, odpowiedzialny za napęd był silnik z pojemnością 0,8 l o mocy 13 KM.


W związku z trudną sytuacją na rynku w czasie drugiej wojny światowej M. Suzuki ponownie powrócił do produkowania maszyn tkackich. Zanim jednak doszło do produkcji pierwszego samochodu, w 1952 r. Skonstruowano rower "Power Free" wyposażony w spalinowy silnik dwusuwowy. Motorower odniósł sukces i Suzuki otrzymała homologację na pierwszy motor. Nazwano go "Diamond Free", po jego premierze 6000 egzemplarzy produkowano miesięcznie. Nazwę firmy zmieniono wówczas na Suzuki Motor Corporation. Niewielkie auto Suzulight pojawiło się w 1955 roku z silnikiem o mocy 16 KM. Auto produkowano w trzech wariantach: pick-up, minivan i sedan.


Niebawem debiutuje również seria motocykli Colleda. Warto wiedzieć, że był to pierwszy motocykl, który posiada wmontowany w reflektor prędkościomierz. W roku 1961 oddzielono działu produkcyjne, jeden zajmował się produkcją maszyn tkackich, drugi produkcją samochodów. Kilka lat po modelu Suxulight powstaje większy model - Suzuki fonte 800. Ważnym rokiem okazał sie być 1970, w którym premierę miała pierwsza generacja modelu terenowego Jimmy.


Przez wiele lat później tworzono kolejne modele Suzuki a w 2003 roku wprowadzono pierwszy w Japoniii samochód z hybrydowym napędem – model Twin. Wyróżnienie uzyskał model Suzuki Swift, który w 2005 roku został samochodem roku.


Felgi SUZUKI

Najczęściej sprzedają się felgi aluminiowe do następujących modeli marki SUZUKI: Alto, Baleno, Grand Vitara, Ignis, Jimny, Kizashi, Liana, Sumarai, Splash, Swift, SX4, Vitara, Wagon R+.

Nasza oferta jest bardzo szeroka, posiadamy ponad 1200 modeli felg aluminiowych. Nasze produkty renomowanej firmy Racing Line sprzedajemy już od kilku lat. Wciąż przybywa zadowolonych użytkowników tych felg. Ponadto w sprzedaży posiadamy felgi stalowe idealne na sezon zimowy.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel