Ζάντες Saab

SAAB to szwedzkie przedsiębiorstwo lotnicze założone w 1937 r. Oddział motoryzacyjny produkujący samochody osobowe powstał w roku 1947.


Historia SAAB

Szeroka gama felg Aluminiowych do SAAB. LadneFelgi.pl

Po II wojnie światowej, kiedy to wojsko przestało składać zamówienie na samoloty, marka postanowiła założyć dział "dochodowy", nazwano go Saab Automobile AB. Pierwszy prototyp auta Ursaab powstał w 1946 roku, drugi prototyp pojawił się rok później. Karoseria wykonana została w kształcie skrzydła samolotu. Auto wyprodukowano jako Saab 92 w styczniu 1950 roku.


Saab połączył się w 1969 roku z producentem ciężarowych samochodów Scania. W 1989 roku koncern amerykański General Motors odkupił połowę udziałów Saab Automobile. Dziesięć lat później stał się jedynym właścicielem dokupując resztę akcji. W wyniku współpracy w 1993 roku wprowadzono II generację modelu 900 opierającego się na Oplu Vectrze A. W 1997 roku bazowano na modelu Vectra B i stworzono Saaba 9-5. Opierając się na Vectrze C, w 2003 roku powstała druga generacja modelu 9-3. Druga generacja modelu 9-5 powstała w 2010 roku bazując na Oplu Insigni.


W 2010 r. Saab oznajmił, że zawarł umowę z BMW Group na produkowanie im napędowych jednostek.W grudniu 2011 r. Saab ogłosił bankructwo, co oznacza koniec marki. Wówczas odnotowano rekordowy popyt w salonach sprzedających auta nowe i używane tej marki.


Produkcja tej marki zakończyła się w 2012 roku, a marka Saab wykupiona została przez firmę NEVS. W grudniu 2013 ruszyła seryjna produkcja odrodzonego Saaba.


Felgi SAAB

Najczęściej sprzedają się felgi do następujących modeli marki SAAB: 9-3, 9-5(I,II). Felgi aluminiowe i stalowe dostepne w naszej ofercie. Markowe opony na każdą porę roku w zaskakująco atrakcyjnej cenie. Do SAAB poleca się szczególnie opony pirelli o wymiarach 205/55 r16. W związku z dużym zainteresowaniem z Państwa strony otworzyliśmy dwa sklepy stacjonarne w Gdańsku i Warszawie, zapraszamy po felgi aluminiowe do każdego samochodu.

... (czytaj więcej) ... (ukryj)
pixel